Hírek, információk

Öt bajnoki cím, ötvennyolc érem a hazai rendezésű Sumo Utánpótlás Olimpián és Grundbirkózó Gálán

Szombaton megteltek a lelátók a Tar Mihály Birkózócsarnokban. A Sumo Utánpótlás Olimpiával egy időben Grundbirkózó gála is megrendezésre került, melyen óvodások és kisiskolások próbálhatták ki magukat. Sokaknak ez volt az első birkózó versenye, és mindannyian lelkesen küzdöttek az érmekért, helyezésekért. Az érdi versenyzők összesen 19 arany-, 18 ezüst- és 21 bronzérmet gyűjtöttek, melyből a 5 arany-, 3 ezüst- és 2 bronzérmet a sumosok szereztek. A Batthyány Kupát az iskola 1.t és 2.t osztálya kapta. EREDMÉNYEK Sumo Utánpótlás Olimpia Diák I-II. Fiú -30 kg: Briák László II.-35 kg: Pagonyi Gergely I., Germán Nimród III.-45 kg:

Tovább olvasom »

Ezüst- és bronzérmek a Sumo Utánpótlás Európa-bajnokságról

Két ezüst-, öt bronzéremmel és két ötödik hellyel térnek haza az érdi sumósok Svájcból. November 11-12. a svájci Renens-ben rendezték meg az U15-ös és U18-as Sumo Európa-bajnokságot. Az Érdi Spartacus versenyzői közül tízen vettek részt a kontinensviadalon. A szombati napon az U15-ös korosztály versenyzői léptek dohioba. A lányok között Südi Norina -45 kg-ban harmadik, -55 kg-ban Virlics Anna ötödik helyen zárta a versenyt. A fiúknál -52 kg-ban Jakab Roland bronzérmet szerzett. Vasárnap az U18-as korosztály küzdelmével folytatódott a bajnokság. Az érdiek legfényesebb érmét -80 kg-ban Jakab Dániel nyerte, aki csak a döntőben talált legyőzőre,

Ezüst- és bronzérem a Diák I-es Diákolimpiai Bajnokságról

November első szombatján a tatabányai Földi Imre Sportcsarnokban rendezték meg a diák I-es korosztály szabadfogású diákolimpiai döntőjét. 14 kategóriában, 145 ifjú birkózó mérte össze erejét a bajnoki címekért. Az októberi területi selejtezőről az érdiek közül ketten kvalifikálták magukat a mostani döntőre. Jakab Roland 54 kg-ban magabiztosan menetelt a döntőig, ott azonban sajnos vereséget szenvedett a Kalocsa versenyzőjétől, így a dobogó második fokára állhatott fel. Frank Borisz a 85 kg-os versenyben bronzérmet szerzett. Virlics Anna nemzetközi versenyen vett részt Csehországban, ahol harmadik helyezést ért el. GRATULÁLUNK!!!

Bronzéremmel tért haza az érdi szumós Rijádból

Élete talán legizgalmasabb pár hetén van túl Buzás Patrik, az Érdi Spartacus SC és a magyar válogatott szumóversenyzője. A sportoló október elején, pályafutása során először indulhatott szumó-világbajnokságon, a felnőtt férfi mezőny 85 kg-os súlycsoportjában. Ráadásul mindezt a sportág őshazájában, Japánban, azon belül is Tokióban tehette meg. Buzás bemutatkozása jól sikerült, hiszen első két küzdelmét megnyerte. A harmadik körben alulmaradt, amivel vigaszágra került, majd ismét győzni tudott, ezután pedig a bronzéremért csatázhatott a „kisdöntőben”. A 24 éves érdi sportember végül nem tudta megcsípni az érmes pozíciót a bolgár Dochev Pencho ellen, de így is egy