Egy bronzérmet és két ötödik helyet szereztek sumosaink a lengyelországi világbajnokságon

SUMO

Szeptember első hétvégjén Krotoszynban rendezték meg a 2024. évi U18 és Felnőtt Sumo Világbajnokságot, ahol egy igen népes és erős mezőny gyűlt össze. Több mint 30 ország sumosai álltak dohio-ra, hogy megküzdjenek egymással. A korábbi kvalifikációs versenyek alkalmával nyolc érdi sportoló vívta ki magának a jogot, hogy részt vegyen a nemzetközi megmérettetésen.

A bajnokság szombaton az U18-as korosztály összecsapásaival kezdődött. A női -60 kg-os súlycsoportban Kaszás Elza az első körben vereséggel indított, de végül vigaszágról sikerült magát felverekedni a dobogó legalsó fokára, és bronzéremnek örülhetett. Gyenes Bence a férfiak -100 kg-os kategóriájában sajnos alulmaradt a harmadik helyért folytatott küzdelemben, és ötödikként fejezte be a tornát.

Vasárnap a felnőttek között -85 kg-ban Buzás Patrik szintén egy ötödik helyet szerzett. Baljer Roxána női -80 kg-ban, Délceg József férfi -100 kg-ban lett hetedik.

BIRKÓZÁS

Szombaton itthon is sort került az őszi szezon első birkózó versenyeire. Cegléden a Budapest és Pest Megye Régió Területi U13 Kötöttfogású Diákolimpián Juhász András hetedik helyen végzett. A ceglédiek a Diákolimpiával egyidőben az U10 és U11 korosztály számára meghívásos birkózó versenyt is rendeztek, ahol Pagonyi Gergely aranyérmet szerzett, Briák László ötödik lett.