Vajna Nóra diákolimpiai bajnok

Hosszú volt a hétvége a birkózóknál. Pénteken és szombaton Diákolimpiát, vasárnap U23 Országos Bajnokságot rendeztek a tatabányai Földi Imre Sportcsarnokban.

Pénteken az U13-as korosztályban csaptak össze a fiúk, hogy megszerezzék a kötöttfogású diákolimpiai bajnoki címeket. Juhász András a legnépesebb 42 kg-os súlycsoportban 23 versenyző közül a tizenkettedik helyen fejezte be a versenyt.

Szombaton a lányok következtek. Ezen a napon három korosztály – az U11, U13 és U15 – is szőnyegre lépett. Az érdiek legfényesebb érmét Vajna Nóra szerezte, aki az U11-es korcsoport 42 kg-os mezőnyében felállhatott a dobogó legfelső fokára, 58 kg-ban Mazzag Lilla ötödik helyezést ért el.

Az U15-ös korosztályban Südi Norina 50 kg-ban, Virlics Anna 62 kg-ban, Szenicza Emma 66 kg-ban a negyedik helyen végzett, szintén 62 kg-ban Szilágyi Szófia hatodik lett.

Vasárnap került sor az U23 Országos Bajnokságra mindhárom szakágban. Érdi részről egy második, két harmadik, egy negyedik és három ötödik hely született.

U23 Kötött-, Szabadfogású és Női Országos Bajnokság – Tóth Bendegúz Emlékverseny