Végh Richárd háromszoros felnőtt magyar bajnok

Szeptember 14-én, szombaton rendezték a 2024. évi Felnőtt Kötött-, Szabadfogású és Női Országos Bajnokságot. A csepeli Kozma István Magyar Birkózó Akadémián a három szakág harminc súlycsoportjában közel kétszáz sportoló lépett szőnyegre. Az Érdi Spartacus kilenc versenyzővel vett részt a megmérettetésen.

Az érdiek legfényesebb érmét ezúttal is Végh Richárd szerezte szabadfogás 97 kg-ban. Ricsi súlycsoportjában minden fordulóban magabiztos győzelmet aratott, ezzel az elmúlt két évhez hasonlóan ismét övé lett a bajnoki cím.

Kötöttfogás 130 kg-ban Végh Artúr két győztes és két vesztes mérkőzéssel felállhatott a dobogó legalsó fokára, Nedvig Máthé a szabadfogásúak 65 kg-os kategóriájában hét induló közül szintén bronzérmet szerzett.

Birkózóink további értékes pontszerző helyeket is begyűjtöttek: női 62 kg-ban Baljer Kitti, kötöttfogás 77 kg-ban Berta Mike, szabadfogás 86 kg-ban Mezei Dominik, 92 kg-ban Mezei Patrik ötödik-, 125 kg-ban Délceg József hatodik helyen végzett.

A felnőtt országos bajnoksággal egy időben fiatalabbak versenyzőink nemzetközi versenyen vettek részt Gútán, ahol szintén szép egyéni eredmények született, és amelynek köszönhetően az Érdi Spartacus 19 egyesület közül összetettben megszerezte a negyedik helyet.